Aitame rõõmuga luua, arendada ja hoida Sulle olulisi suhteid. Heade soovide, tunnustamise ja tänamise kaudu.

Especha  missiooniks on anda oma panus maailma natuke paremaks muutmisele ja see saab teoks Sinu tegude kaudu. Kinkides Especha teesid avaldub sinu teo positiivne mõju mitmes suunas:

1) Annad tööd kerge vaimse puudega inimestele Merimetsa Tugikeskuses, kes ise tööd ei leia (kinketeesid komplekteeritakse nende poolt)

2) Lood, arendad ja hoiad enda jaoks olulisi suhteid (kõige lähedasemad inimesed ja olulised koostööpartnerid). Sinu kinkimisrõõm ja head soovid panevad saaja silmad särama ja see tugevdab teie suhet.

3) Kingid hulgaliselt tervist, mis tuleb mahetaimefarmidest Eestist, Aafrikast, Aasiast, Lõuna-Ameerikast. Kõikides kinketeedes on organismi üldtugevdavaid taimi, marju ja vürtse ning need aitavad kaasa organismi isetervenemise protsessidele.

Kas sul on vahel olnud keeruline head kingitust leida, kui lähed mõnele sündmusele või tahaks lihtsalt kedagi kiita ja tänada? 

Especha teedega on lihtne häid soove edasi anda, näiteks südamest kiita tublit inimest kinketeega ‘Sa oled andekas’, tunnustada head sõpra teeseguga „Sa oled eriline“ või näidata lähedasele inimesele enda emotsioone kinketeega „Sa oled kallis“

Tervislik ja ilus kingitus

Especha läbivaks põhimõtteks on disain, mistõttu sobivad tooted suurepäraselt ka sisekujunduselementideks. Teetopsid, komplektid jm on töötatud välja koos Eesti noorte andekate disaineritega ja kasutatakse eestimaist toorainet.

Plastiku vältimine                                                                                                                                                                

Et teaduslikult ei ole plastiku ohutust tervisele tõestatud ja toiduainetega kokkupuutel võib plastpakendist toidu sisse sattuda ohtlikke plastiühendeid, kasutab Especha pakendamisel puitu,  klaasi ja paberit.

Teekoolitused                                                                                                                                                                  

Korraldame teekoolitusi, kus õpime lõhna järgi eristama sünteetiliste lõhnatugevdajatega teesegusid ja kvaliteetset looduslikult puhast teed, räägime tee säilitamisest, harjutame maitsegruppidepõhist teetaimede segamist jm

Samamoodi nagu paljudele meeldib kokates ise uusi retsepte proovida ja erinevate maitsetega eksperimenteerida, saab valmistada ka teed. Üsna lihtne on leida infot erinevate söögitegemisviiside, retseptide ja toiduainete kohta. Teekomponentide segamise ja huvitavate maitsekombinatsioonide loomise kohta on info aga raskesti kättesaadav ja pigem teemeistrite pärusmaa. Especha soovib seda saladuseloori kergitada ja aidata isetegemist nautivatel inimestel olla teevalmistamisel sama loominguline kui köögis kokates. Inimene on võimeline tajuma kuni 10 000 erinevat maitse- ja lõhnakombinatsiooni, mitut teemaitset oled Sina proovinud?

Especha on loonud spetsiaalse maitsegruppide-põhise teetaimede segamise metoodika, millega on lihtne luua uusi põnevaid teemaitseid, mida pole varem proovinud. Kõige lihtsam on head maitset luua, kui kasutada kõiki maitsegruppe soovituslikes kogustes, mida saab oma maitse järgi muuta magusamaks, vürtsikamaks, hapukamaks, mündisemaks, rohusemaks või hoopis teravamaks. Katsetada saab nii iseseisvalt kui ka teekoolitusel koos teiste teesõpradega.

Especha nimi tuleb sellest, et ‘cha’ on mitmes keeles, sh hiina keeles ‘tee’ ja ‘especia’ on hispaania keeles ‘maitseained’. Kasutame mõlemaid.